Šių metų lapkričio 2–3 d. Tauragėje vyko teminiai 16 ak. val. Vaikų dienos centrų darbuotojų, tiesiogiai dirbančių su vaikais, mokymai

2017 m. lapkričio 10 d.

Šių metų lapkričio 2–3 d. Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, bendradarbiaudamas su VšĮ Šeimos santykių institutu ir VšĮ Nacionaliniu mokymų centru, Tauragėje organizavo dviejų dienų (16 akademinių valandų) trukmės teminius vaikų dienos centrų darbuotojų, tiesiogiai dirbančių su vaikais, mokymus, skirtus Tauragės apskrities vaikų dienos centrų darbuotojams.

 

Dviejų dienų mokymų metu buvo organizuojamos paskaitos ir užduotys, kurios leido mokymų dalyviams geriau įsigilinti į vaikų dienos centrų darbuotojų kasdienes situacijas, įvairius iššūkius ir problemas. Iššūkiams įveikti būtina sukaupti įvairių žinių ir įgūdžių. Atsižvelgiant į vaikų dienos centrų darbuotojų poreikį nuolat tobulėti, mokymų dalyviai buvo supažindinti su programa, kuri orientuota į įgūdžius ir žinias apie vaikų ugdymo iššūkius ir pagalbą vaikams, turintiems specialiųjų poreikių, vaikų pyktį ir agresiją, pykčio valdymą, vaikų socialinių įgūdžių ugdymą (bendravimo įgūdžių, atsakomybės už savo gyvenimą, kūną ir elgesį, ypač kibernetinėje erdvėje, bendruomeniškumo ir pilietiškumo ugdymą, jo būdus ir formas), šeimų ankstyvųjų krizių nustatymą ir nuo ko priklauso šeimos gebėjimas spręsti krizines situacijas, apie vaikų, patyrusių smurtą, įvertinimą ir darbuotojų vaidmenį teikiant pagalbą.

 

Mokymus vedė lektorė Viktorija Jonušė. Juose dalyvavo 22 vaikų dienos centrų darbuotojai, tiesiogiai dirbantys su vaikais, iš Tauragės Maltiečių vaikų dienos centro, Koordinacinio centro „Gilė“ Bijotų vaikų dienos centro, Priekulės socialinių paslaugų centro, Tauragės Švč. Trejybės parapijos Vaikų dienos centro „Esi laukiamas“, VšĮ „Fundatio Pietatis“, Pagėgių socialinių paslaugų centro, Pagėgių sav. Stoniškių pagrindinės mokyklos Daugiafunkcinio centro, Lygumų bendruomenės vaikų dienos centro, Pamūšio kaimo bendruomenės Vaikų dienos centro „Gerovės namai“, Šilalės rajono socialinių paslaugų namų, Žygaičių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos Vaikų dienos centro „Žygaitukai“, Skaudvilės gimnazijos Vaikų dienos centro „Draugystės ratas“, Pilaitės bendruomenės centro Vaikų dienos centro „Pilaitukai“, VšĮ „Mūsų draugas“, Pagėgių socialinio paslaugų centro ir Taurų kaimo Vaikų dienos centro „Žiburiukai“.