Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ būsimi abiturientai domėjosi Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos veikla

2016 m. rugpjūčio 24 d.

Šiandien, rugpjūčio 24 d. Socialinių paslaugų priežiūros departamente prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas) svečiavosi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ būsimi abiturientai Klaudija Lukošiūtė ir Lukas Neverdauskas. Projektu „Moksleiviai – į Vyriausybę“ siekiama sudaryti sąlygas patiems geriausiems baigiamųjų klasių moksleiviams tiesiogiai susipažinti su Lietuvos Respublikos Vyriausybės veikla ir tapti aktyvesniais piliečiais.

 

Jaunuoliai susitiko su Departamento direktoriaus pavaduotoju Vilmantu Labunsku, Administravimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Alina Dambrauskiene ir susipažino su įstaigos darbo specifika ir veikla. Moksleiviai domėjosi ir pateikė klausimus apie socialinės globos įstaigų licencijavimą, vykdomas socialines, bendruomenės veiklos stiprinimo, jaunimo politikos įgyvendinimo, šeimos gerovės ir vaiko teisių apsaugos politikos įgyvendinimo, Politinių tremtinių programas bei socialinių darbuotojų kvalifikacijos kėlimo mokymus.

 

Klaudija Lukošiūtė  ir Lukas Neverdauskas projekto organizatorių buvo atrinkti atlikti savaitinę praktiką Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje. Jų noras ir užduotis susipažinti su ministerijos vadovybe ir specialistais, jų veikla bei apsilankyti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pavaldžiose įstaigose - Lietuvos darbo biržoje, Jaunimo darbo centre, Jaunimo reikalų departamente, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje, tai pat Pagalbos vaikams linijoje, Vilniaus SOS vaikų kaime, Maltos ordino pagalbos tarnyboje, kur  galima plačiau susipažinti ir padiskutuoti apie NVO ir savanorystę. Visi projekto moksleiviai taip pat susitiks su premjeru A. Butkevičiumi, rengs bendrą užduotį, vakarais jiems bus organizuojamos įvairios bendros veiklos, pramogos.

 

Projekto dalyviai turi galimybę iš arčiau susipažinti su Lietuvos institucijų ir politikų veikla bei jų kasdieniu darbu ir savaitę patys dalyvauti šioje veikloje. Šiemet projektas organizuojamas jau aštuntą kartą. Projektą kasmet organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga, Nacionaline moksleivių akademija ir Lietuvos mokinių parlamentu.