Tęsiasi projektas „Pamokos bendruomenėse: Pakeliui į Lietuvą“

2016 m. liepos 12 d.

Toliau tęsiamas projektas „Pamokos bendruomenėse: Pakeliui į Lietuvą“, kurio metu organizuojamuose vasaros lietuvių kalbos mokymo kursuose dalyvauja lietuvių bendruomenių atstovai iš Altajaus krašto, Karagandos, Krasnojarsko krašto, Buriatijos, Komi, Irkutsko srities, Tomsko, Jakutijos, Murmansko bei Karelijos lietuvių bendruomenių. Kursų ir edukacinių užsiėmimų metu kalbinti projekto dalyviai prisipažino, kad lietuvių kalba yra labai sunki, tačiau noras ją išmokti yra dar didesnis. Tremtiniai, jų vaikai ir vaikaičiai džiaugiasi galimybe pabūti gimtojoje protėvių žemėje ir iš arčiau susipažinti su jos kalba, kultūra bei tradicijomis.

 

Projekto dalyviai ne tik mokosi lietuvių kalbos, bet ir naudojasi edukacinių ekskursijų metu sudarytomis galimybėmis pažinti Lietuvos istoriją, tradicijas ir papročius. Atvykę lietuvių bendruomenių atstovai jau aplankė įžymiąsias Vilniaus miesto vietas, sudalyvavo Valstybės dienos minėjimo renginiuose ir koncertuose, pabuvojo Trakuose, Kauno IX – ojo forto memorialiniame muziejuje ir Pažaislio vienuolyne. Projekto dalyviams neišdildomą įspūdį paliko analogų Europoje neturintis Kryžių kalnas, kuriame kiekvienas iš jų paliko po savo kryželį, melsdamiesi ir prašydami globos ir sveikatos savo šeimoms ir artimiesiems. Taip pat edukacinių ekskursijų metu aplankytas Taujėnų dvaras, Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis, bei Šiluvos bazilika ir Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčia. Garsioji Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčia ir raudonplytė bazilika su stebuklinguoju Dievo Motinos su kūdikiu paveikslu yra viena iš penkių vietų Europoje, kur Marijos apsireiškimas oficialiai pripažįstamas Bažnyčios.

 

Lietuvių bendruomenių atstovai džiaugėsi, kad Projekto metu įgytos žinios praturtino jų atsiminimus ir girdėtus pasakojimus apie gimtinę Lietuvą, sustiprinimo lietuvių kalbos žinias, o edukacinių ekskursijų metu patirti įspūdžiai ir akimirkos ilgai išliks atmintyje užfiksuoti fotoobjektyvo.