Naujienos (2020 m.)

Skelbiame pareiškėjų sąrašą, kurių subsidijų paraiškos, skirtos finansuoti dėl COVID-19 atsiradusias išlaidas, yra finansuotos

2020 m. rugpjūčio 4 d.

Pagalbos priemonei numatyta skirti valstybės biudžeto lėšų suma – 2 000 000 Eur valstybės biudžeto lėšų. Kvietimas teikti paraiškas galioja iki to momento, kai pagal gautas subsidijų paraiškas bus paskirstyta visa subsidijų paraiškoms finansuoti bendrai skiriama valstybės biudžeto lėšų suma, bet ne ilgiau kaip iki 2020 m. gruodžio 31 d. Šiai dienai yra paskirstyta 712 020,3 Eur valstybės biudžeto lėšų.

Kviečiame susipažinti su pareiškėjų, kurių subsidijų paraiškos, skirtos finansuoti dėl COVID-19 atsiradusias išlaidas, atitiko nustatytus kriterijus ir yra finansuotos. 

Sąrašą rasite ČIA.

Subsidijų paraiškų, skirtų finansuoti dėl COVID-19 atsiradusias išlaidas, registras

2020 m. rugpjūčio 4 d.

Skelbiame subsidijų paraiškų, skirtų finansuoti dėl COVID-19 atsiradusias išlaidas, registrą.

Registrą rasite ČIA.

Pradedamas vykdyti projektas „Savivaldybių kompetencijų didinimas teikiant paslaugas trečiųjų šalių piliečiams“

2020 m. liepos 31 d.

Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kartu su partneriais Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių miestų bei Akmenės ir Jonavos rajonų savivaldybių administracijomis ir papildomu partneriu VŠĮ Diversity Development Group pradeda įgyvendinti projektą „Savivaldybių kompetencijų didinimas teikiant paslaugas trečiųjų šalių piliečiams“ (toliau – Projektas).

Projekto tikslas – stiprinti integracijos paslaugų trečiųjų šalių piliečiams teikimą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių miestų, Jonavos bei Akmenės rajonų savivaldybėse.

 

Vienkartinių išmokų lėšos rytoj pasieks savivaldybes, o iki liepos pabaigos – ir gavėjus

2020 m. liepos 22 d.

Siekiant sumažinti neigiamus ekonominius ir socialinius COVID-19 pandemijos padarinius, visi vaikai, gaunantys vaiko pinigus, iki liepos 31 dienos gaus papildomą vienkartinę išmoką, – 120 arba 200 eurų. 

Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie SADM  šiuo metu į visų savivaldybių  sąskaitas perveda lėšas, skirtas vienkartinei išmokai šeimoms, auginančioms vaikus (įvaikius), ir vaikams, netekusiems tėvų globos mokėti.

 Vienkartinės išmokos mokamos iš valstybės biudžeto. 120 eurų išmoką gaus apie 374,1 tūkst. vaikų, o 200 eurų – 133,6 tūkst.

Vaikų dienos centrams dėl karantino skirta papildomai lėšų

2020 m. liepos 2 d.

Lietuvoje veikia 426 vaikų dienos centrai. Juose pasirūpinama vaikais: jie gauna karšto maisto, gali paruošti pamokas, su jais dirba socialiniai darbuotojai, vykdomi įvairūs edukaciniai užsiėmimai.

Valstybė remia vaikų dienos centrų veiklą ir plėtrą - 2020 m. buvo skirta 5,8 mln. Eur, o dėl karantino - dar 272,9 tūkst. Eur.

Karantinas baigėsi: senjorų dienos centrai jau veikia, galimas ir lankymas socialinės globos įstaigose

2020 m. birželio 19 d.

Pasibaigus karantinui savo artimuosius jau galima aplankyti socialinės globos namuose, lankytojus priima senyvo amžiaus žmonių dienos centrai. Tačiau nors apribojimai švelnėja, dalis jų išlieka, nes virusui patekus į tokio tipo įstaigas, pasekmės gali būti labai skaudžios.

 

Susipažinkite su informacija, kuri padės teisingai užpildyti subsidijų paraiškas, skirtas finansuoti dėl COVID-19 atsiradusias išlaidas

2020 m. birželio 8 d.

Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie SADM kviečia socialines paslaugas teikiančias nevyriausybines organizacijas teikti subsidijų paraiškas, skirtas finansuoti dėl COVID-19 atsiradusias išlaidas.

Kilus klausimų dėl paraiškų pildymo, konsultuokitės tel. 8 706 68299, tel. 8706 68282 (Socialinių paslaugų priežiūros departamentas).

Nepavykus susisiekti telefonu, prašome kreiptis el. p. nvosubsidijacovid@sppd.lt. Atsakymą pagal galimybes pateiksime nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 24 valandas.

Informacija pareiškėjams teikiama darbo dienomis iki paskutinės paraiškų pateikimo dienos įskaitytinai.

Kviečiame socialines paslaugas teikiančias NVO teikti subsidijų paraiškas, skirtas finansuoti dėl COVID-19 atsiradusias išlaidas

2020 m. birželio 4 d.

Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie SADM, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2020 m. birželio 3 d. įsakymu Nr. A1-494 „Dėl pagalbos nevyriausybinėms organizacijoms, nukentėjusioms nuo COVID–19 sukeltų pasekmių, subsidijų teikimo priemonės aprašo patvirtinimo“ skelbia kvietimą teikti subsidijų paraiškas.

Kilus klausimams, dėl paraiškų pildymo, skambinkite tel. 8 706 68299 arba tel. 8706 68282.

SVARBU. Subsidijai paraiškos teikiamos užpildant paraiškos formą Informacinėje sistemoje https://sopas.sppd.lt:8099

Pagalbos nevyriausybinėms organizacijoms, nukentėjusioms nuo COVID–19 sukeltų pasekmių, subsidijų teikimo priemonės aprašą galite atsisiųsti paspaudę ČIA.

Prieš pildant paraiškas, prašome peržiūrėti VIDEO GIDĄ

Pildymo instrukciją rasite ČIA.


Stiprinama socialinės globos istaigu priežiūra

2020 m. birželio 1 d.

Koronaviruso pandemija atskleidė, kad Lietuvoje atsiranda pavienių įstaigų, kurios nelegaliai teikia socialinės globos paslaugas nepasirūpinusios būtina licencija, o savivaldybės, kuriose veikia tokios įstaigos, apie tai nė nesužino.

Dėl šios priežasties Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasiūlė pakeitimams, kurie griežtina vadovų atsakomybę už globos įstaigų veiklą be licencijos bei sustiprina šių įstaigų priežiūrą.

Informacija apie koronaviruso atvejus socialinės globos įstaigose

2020 m. gegužės 30 d.

Socialinės globos įstaigose visoje Lietuvoje rūpinamasi apie 13,3 tūkst. garbingo amžiaus ir negalią turinčių gyventojų. 

Gegužės 30 dienos duomenimis, iš 196 Lietuvoje veikiančių socialinės globos įstaigų, COVID-19 atvejai nustatyti: 

  • 12 – darbuotojų
  • 15 – globotiniams

Dar 4 globotiniai nuo koronaviruso mirė. 

Šeimos kortelė – jau ir jūsų išmaniajame telefone

2020 m. gegužės 19 d.

Nuo šiol į savo išmanųjį įrenginį galite atsisiųsti Šeimos kortelės programėlę. Joje galite turėti asmeninę ar jūsų šeimai skirtą virtualią Šeimos kortelę. Virtuali kortelė yra papildoma, bet lygiavertė fizinei kortelei – galima naudotis visomis siūlomomis nuolaidomis.

Ir dar daugiau – programėlėje esančiame žemėlapyje patogu pasižiūrėti, kokios nuolaidos su šia kortele siūlomos arčiausiai jūsų, taip pat – sekti, kiek kartų pasinaudojote suteikiamomis nuolaidomis.

Koronavirusas Covid-19 globos įstaigose

2020 m. gegužės 15 d.

Socialinės globos įstaigose visoje Lietuvoje rūpinamasi apie 13,3 tūkst. garbingo amžiaus ir negalią turinčių gyventojų. Užklupus koronaviruso pandemijai šioms įstaigoms teko sudėtinga užduotis – visapusiškai apriboti galimą COVID-19 plitimą, mat jis kelia didelę riziką globotiniams, o darbuotojai yra vieninteliai su išoriniu pasauliu kontaktuojantys asmenys, todėl apsaugoti būtina visus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įvairaus pavaldumo socialinės globos įstaigoms perdavė asmeninių apsaugos priemonių, globos namų gyventojai ir darbuotojai yra periodiškai tiriami, įstaigas konsultuoja ir rekomendacijas teikia epidemiologai.

 

Rekomendacijos socialinės globos įstaigoms karantino metu

2020 m. gegužės 8 d.

Karantinas Lietuvoje paskelbtas kovo 16 dieną, tačiau dar vasario mėnesio pabaigoje ministerijos pavaldumo socialinės globos įstaigoms buvo pateiktos rekomendacijos riboti globotinių lankymą, laikytis bendrų higienos reikalavimų, nedelsiant imtis veiksmų, jei kuriam iš globotinių ar darbuotojų pasireikštų koronaviruso simptomai.

Nors gyventojų lankymas šiose įstaigose griežtai uždraustas, tačiau personalas turi užtikrinti kitas galimybes globotiniams pabendrauti su artimaisiais – telefonu ar vaizdo priemonėmis.

Socialiniai darbuotojai bei individualios priežiūros personalas gali tobulintis nuotoliniu būdu

2020 m. balandžio 27 d.

Socialiniai darbuotojai ir individualios priežiūros personalas karantino laikotarpiu savo profesinę kompetenciją turi galimybę tobulinti nuotoliniu būdu pagal Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie SADM direktoriaus įsakymu patvirtintas socialinių darbuotojų profesinės kompetencijos tobulinimo programas bei įžangines individualios priežiūros personalo profesinės kompetencijos tobulinimo programas.  

Gražių šv. Velykų!!!

2020 m. balandžio 10 d.

Lai artėjančių šv. Velykų laukimas, pavasario saulė, šiluma, bundanti gamta pripildo Jūsų namus ir širdis lengvumo, ramybės, džiugesio, prasmės pajautimo, nuoširdaus juoko, noro kurti ir mėgautis kiekviena Jums dovanota diena!