Naujienos (2020 m.)

Šeimos kortelė – jau ir jūsų išmaniajame telefone

2020 m. gegužės 19 d.

Nuo šiol į savo išmanųjį įrenginį galite atsisiųsti Šeimos kortelės programėlę. Joje galite turėti asmeninę ar jūsų šeimai skirtą virtualią Šeimos kortelę. Virtuali kortelė yra papildoma, bet lygiavertė fizinei kortelei – galima naudotis visomis siūlomomis nuolaidomis.

Ir dar daugiau – programėlėje esančiame žemėlapyje patogu pasižiūrėti, kokios nuolaidos su šia kortele siūlomos arčiausiai jūsų, taip pat – sekti, kiek kartų pasinaudojote suteikiamomis nuolaidomis.

Koronavirusas Covid-19 globos įstaigose

2020 m. gegužės 15 d.

Socialinės globos įstaigose visoje Lietuvoje rūpinamasi apie 13,3 tūkst. garbingo amžiaus ir negalią turinčių gyventojų. Užklupus koronaviruso pandemijai šioms įstaigoms teko sudėtinga užduotis – visapusiškai apriboti galimą COVID-19 plitimą, mat jis kelia didelę riziką globotiniams, o darbuotojai yra vieninteliai su išoriniu pasauliu kontaktuojantys asmenys, todėl apsaugoti būtina visus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įvairaus pavaldumo socialinės globos įstaigoms perdavė asmeninių apsaugos priemonių, globos namų gyventojai ir darbuotojai yra periodiškai tiriami, įstaigas konsultuoja ir rekomendacijas teikia epidemiologai.

 

Rekomendacijos socialinės globos įstaigoms karantino metu

2020 m. gegužės 8 d.

Karantinas Lietuvoje paskelbtas kovo 16 dieną, tačiau dar vasario mėnesio pabaigoje ministerijos pavaldumo socialinės globos įstaigoms buvo pateiktos rekomendacijos riboti globotinių lankymą, laikytis bendrų higienos reikalavimų, nedelsiant imtis veiksmų, jei kuriam iš globotinių ar darbuotojų pasireikštų koronaviruso simptomai.

Nors gyventojų lankymas šiose įstaigose griežtai uždraustas, tačiau personalas turi užtikrinti kitas galimybes globotiniams pabendrauti su artimaisiais – telefonu ar vaizdo priemonėmis.

Socialiniai darbuotojai bei individualios priežiūros personalas gali tobulintis nuotoliniu būdu

2020 m. balandžio 27 d.

Socialiniai darbuotojai ir individualios priežiūros personalas karantino laikotarpiu savo profesinę kompetenciją turi galimybę tobulinti nuotoliniu būdu pagal Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie SADM direktoriaus įsakymu patvirtintas socialinių darbuotojų profesinės kompetencijos tobulinimo programas bei įžangines individualios priežiūros personalo profesinės kompetencijos tobulinimo programas.  

Gražių šv. Velykų!!!

2020 m. balandžio 10 d.

Lai artėjančių šv. Velykų laukimas, pavasario saulė, šiluma, bundanti gamta pripildo Jūsų namus ir širdis lengvumo, ramybės, džiugesio, prasmės pajautimo, nuoširdaus juoko, noro kurti ir mėgautis kiekviena Jums dovanota diena!

 

Emocinė ir psichologinė pagalba sau ir artimiesiems karantino metu

2020 m. balandžio 9 d.

Kylant naujojo koronaviruso grėsmei ir šalyje paskelbus karantiną, daugelis žmonių lieka namuose. Šiuo laikotarpiu ne mažiau svarbu ir vidinė žmonių būsena, nusiteikimas ir emocinis stabilumas. Psichologė, visuomenės sveikatos mokslų daktarė, profesorė Nida Žemaitienė teikia rekomendacijas, kaip šiuo saviizoliacijos laikotarpiu palaikyti gerą psichologinę savijautą.

Ekstremalios situacijos metu supaprastinta atsiskaitymo už nevyriausybinių organizacijų vykdomus projektus tvarka

2020 m. balandžio 3 d.

Ekstremalios situacijos metu svarbiausia ir toliau įgyvendinti socialiai orientuotus projektus, kurių dėka socialinę atskirtį patiriančios grupės gauna visokeriopą socialinę pagalbą. Tačiau atsiskaitymas už iš nacionalinio biudžeto lėšas įgyvendinamus nevyriausybinių organizacijų vykdomus projektus ekstremalios situacijos metu supaprastintas.        

Dėmesio! Keičiasi jaunimo politikai įgyvendinti skirtų projektų veiklų įvykdymo ataskaitų teikimo tvarka

2020 m. balandžio 2 d.

Informuojame, kad per 2020 m. I ketvirtį Jaunimo reikalų departamentas prie SADM (JRD), bendradarbiaudamas su Socialinių paslaugų priežiūros departamentu, atliko Jaunimo politikai įgyvendinti skirtų konkursų nuostatų pakeitimus dėl projektų veiklų įvykdymo ataskaitų teikimo tvarkos ir terminų. Kartu taip pat atliktas kai kurių projektų veiklų įvykdymo ataskaitų formų supaprastinimas.

Kontrolinis klausimynas dėl pasirengimo veikti ekstremalios situacijos metu socialinės globos įstaigoms, kuriose gyvena be tėvų globos likę vaikai, socialinę riziką patiriantys vaikai ar vaikai su negalia

2020 m. balandžio 1 d.

Reaguojant į susiklosčiusią ekstremalią situaciją dėl koronaviruso paplitimo (COVID-19) Socialinės globos įstaigos, teikiančios ilgalaikes (trumpalaikes) socialinės globos paslaugas (toliau – Socialinės globos įstaigos) turi imtis veiksmų įsivertinant įstaigos pasirengimą koronavirusinei ligai 2019 (COVID-19) ir numatyti turimų priemonių gerinimą.

Kontrolinį klausimyną dėl pasirengimo veikti ekstremalios situacijos metu vaikų globos įstaigose, galite rasti čia.

Kontrolinis klausimynas dėl pasirengimo veikti ekstremalios situacijos metu senelių ir suaugusių asmenų su negalia įstaigose

2020 m. kovo 27 d.

Reaguojant į susiklosčiusią ekstremalią situaciją dėl koronaviruso paplitimo (COVID-19) Socialinės globos įstaigos, teikiančios ilgalaikes (trumpalaikes) socialinės globos paslaugas turi imtis veiksmų įsivertinant įstaigos pasirengimą koronavirusinei ligai (COVID-19) ir numatyti turimų priemonių gerinimą.

Kontrolinį klausimyną dėl pasirengimo veikti ekstremalios situacijos metu senelių ir suaugusių asmenų su negalia įstaigose, galite rasti čia.

Informacija dėl senelių ir suaugusių asmenų su negalia globos namuose gyventojų lankymo ir darbuotojų veiksmų ekstremalios situacijos metu

2020 m. kovo 25 d.

Atsižvelgiant į lengvai plintančio naujojo koronaviruso (COVID-19) keliamą itin didelį pavojų senyvo amžiaus asmenims, bei asmenims, turintiems lėtinių ligų, yra parengtos rekomendacijos dėl minėtų asmenų lankymo ir įstaigų darbuotojų veiksmų ekstremalios situacijos metu.

Su rekomendacijomis galite susipažinti ČIA.

ĮSTAIGŲ LINCENCIJAVIMAS VYKDOMAS NUOTOLINIU BŪDU

2020 m. kovo 24 d.

Informuojame, kad Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie SADM ir toliau vykdo įstaigų licencijavimą, šią procedūrą atlikdamas nuotoliniu būdu. Darbuotojai nevyksta į įstaigas vertinti atitikties reikalavimams, bet prašo pateikti papildomus dokumentus ir duomenis, foto nuotraukas ir pan., įrodančias, kad licencijuojamos patalpos atitiks reikalavimus.

DĖL EKSTREMALIOS SITUACIJOS KEIČIASI BENDRAVIMO SU INTERESANTAIS TVARKA

2020 m. kovo 16 d.

Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie SADM dėl paskelbtos ekstremalios situacijos klientus aptarnauja tik telefonu (8 706 64244) arba el. paštu (sppd@sppd.lt).

Darbuotojų kontaktus rasite čia

DĖL EKSTREMALIOS SITUACIJOS STABDOMA VISŲ DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS IR DIENOS UŽIMTUMO CENTRŲ VEIKLA

2020 m. kovo 13 d.

Informuojame, kad LR Vyriausybei Lietuvoje paskelbus ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19), nuo kovo 13 iki kovo 27 dienos turi būti stabdomi visų dienos socialinės globos ir dienos užimtumo centrų veikla. Taip siekiama apsaugoti vaikus, žmones su negalia, pagyvenusius žmones. Socialinių kontaktų ribojimas užtikrina, kad virusas nebus platinamas. Endeminėse zonose apsilankę ar su užsikrėtusiu žmogumi artimą sąlytį turėję ir karščiuoti pradėję asmenys turi skambinti skubios pagalbos numeriu 112.

Specialistai pataria, kaip pasirinkti tinkamus senelių globos namus

2020 m. kovo 12 d.

Savo artimiesiems norime parinkti tokais įstaigas, kuriose jie gyventų saugiai, oriai, kad būtų atliepiami jų poreikiai.

Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie SADM specialistai pateikia gaires, kurios padės išsirinkti tinkamus senelių globos namus.

Kaip išsirinkti tinkamus senelių globos namus