Naujienos (2020 m.)

Kontrolinis klausimynas dėl pasirengimo veikti ekstremalios situacijos metu senelių ir suaugusių asmenų su negalia įstaigose

2020 m. kovo 27 d.

Reaguojant į susiklosčiusią ekstremalią situaciją dėl koronaviruso paplitimo (COVID-19) Socialinės globos įstaigos, teikiančios ilgalaikes (trumpalaikes) socialinės globos paslaugas turi imtis veiksmų įsivertinant įstaigos pasirengimą koronavirusinei ligai (COVID-19) ir numatyti turimų priemonių gerinimą.

Kontrolinį klausimyną dėl pasirengimo veikti ekstremalios situacijos metu senelių ir suaugusių asmenų su negalia įstaigose, galite rasti čia.

Socialiniai darbuotojai bei individualios priežiūros personalas gali tobulintis nuotoliniu būdu

2020 m. kovo 27 d.

Socialiniai darbuotojai ir individualios priežiūros personalas karantino laikotarpiu savo profesinę kompetenciją turi galimybę tobulinti nuotoliniu būdu pagal Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie SADM direktoriaus įsakymu patvirtintas socialinių darbuotojų profesinės kompetencijos tobulinimo programas bei įžangines individualios priežiūros personalo profesinės kompetencijos tobulinimo programas.  

Informacija dėl senelių ir suaugusių asmenų su negalia globos namuose gyventojų lankymo ir darbuotojų veiksmų ekstremalios situacijos metu

2020 m. kovo 25 d.

Atsižvelgiant į lengvai plintančio naujojo koronaviruso (COVID-19) keliamą itin didelį pavojų senyvo amžiaus asmenims, bei asmenims, turintiems lėtinių ligų, yra parengtos rekomendacijos dėl minėtų asmenų lankymo ir įstaigų darbuotojų veiksmų ekstremalios situacijos metu.

Su rekomendacijomis galite susipažinti ČIA.

ĮSTAIGŲ LINCENCIJAVIMAS VYKDOMAS NUOTOLINIU BŪDU

2020 m. kovo 24 d.

Informuojame, kad Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie SADM ir toliau vykdo įstaigų licencijavimą, šią procedūrą atlikdamas nuotoliniu būdu. Darbuotojai nevyksta į įstaigas vertinti atitikties reikalavimams, bet prašo pateikti papildomus dokumentus ir duomenis, foto nuotraukas ir pan., įrodančias, kad licencijuojamos patalpos atitiks reikalavimus.

DĖL EKSTREMALIOS SITUACIJOS KEIČIASI BENDRAVIMO SU INTERESANTAIS TVARKA

2020 m. kovo 16 d.

Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie SADM dėl paskelbtos ekstremalios situacijos klientus aptarnauja tik telefonu (8 706 64244) arba el. paštu (sppd@sppd.lt).

Darbuotojų kontaktus rasite čia

DĖL EKSTREMALIOS SITUACIJOS STABDOMA VISŲ DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS IR DIENOS UŽIMTUMO CENTRŲ VEIKLA

2020 m. kovo 13 d.

Informuojame, kad LR Vyriausybei Lietuvoje paskelbus ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19), nuo kovo 13 iki kovo 27 dienos turi būti stabdomi visų dienos socialinės globos ir dienos užimtumo centrų veikla. Taip siekiama apsaugoti vaikus, žmones su negalia, pagyvenusius žmones. Socialinių kontaktų ribojimas užtikrina, kad virusas nebus platinamas. Endeminėse zonose apsilankę ar su užsikrėtusiu žmogumi artimą sąlytį turėję ir karščiuoti pradėję asmenys turi skambinti skubios pagalbos numeriu 112.

Specialistai pataria, kaip pasirinkti tinkamus senelių globos namus

2020 m. kovo 12 d.

Savo artimiesiems norime parinkti tokais įstaigas, kuriose jie gyventų saugiai, oriai, kad būtų atliepiami jų poreikiai.

Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie SADM specialistai pateikia gaires, kurios padės išsirinkti tinkamus senelių globos namus.

Kaip išsirinkti tinkamus senelių globos namus

Sveikiname visus su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

2020 m. kovo 10 d.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

Kvietimas socialinių paslaugų įstaigoms teikti paraiškas diegti EQUASS kokybės sistemą

2020 m. kovo 9 d.

Paskelbtas kvietimas socialinių paslaugų įstaigoms teikti paraiškas diegti EQUASS kokybės sistemą bei siekti EQUASS Assurance kokybės sertifikato. EQUASS (angl. The European Quality in Social Services) – tai sertifikavimo, mokymo ir konsultavimo sistema, kuri padeda įgyvendinti Savanoriškos Europos socialinių paslaugų kokybės sistemos (Voluntary European Quality Framework for Social Services) reikalavimus.

Paraiškos dalyvauti atrankoje priimamos iki 2020 m. balandžio 3 d.

Daugiausiai Šeimos kortelių turi Pagėgių gyventojai

2020 m. kovo 9 d.

Pagėgių savivaldybėje yra kiek daugiau nei 120 gausių arba neįgalų vaiką prižiūrinčių šeimų ir maždaug 80 jų jau naudojasi Šeimos kortelės teikiamomis nuolaidomis įvairioms prekėms bei paslaugoms įsigyti. Lyginant su kitomis šalies savivaldybėmis, Pagėgiuose santykinai daugiausia šeimų jau pateikė prašymus Šeimos kortelei gauti: šioje savivaldybėje kortelę turi 2 iš 3 šeimų, turinčių teisę ją gauti, o mažiausiai kortelių užsisakiusiose savivaldybėse jas gavo tik kas penkta šeima iš visų teisę turinčių. 

Seimos korteliu zemelapis

Šiemet planine tvarka bus tikrinama dvidešimties Globos centrų veikla

2020 m. kovo 3 d.

Siekdami gerinti teikiamą pagalbą globėjams, įvaikintojams ir tokiu būdu sumažinti prielaidas vaiko patekimui į institucinę globą, Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie SADM ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie SADM patvirtino 2020 metais planuojamų patikrinti dvidešimties Globos centrų sąrašą.

 

„Kokybiška globos centrų veikla yra labai svarbi siekiant užtikrinti globojamų ar įvaikintų vaikų gerovę, suteikiant visokeriopą pagalbą globėjams, įvaikintojams, padedant jiems įveikti kasdienius ir nekasdienius iššūkius. Vienos svarbiausių globos centrų funkcijų – organizuoti budinčių globotojų, laikinųjų ar nuolatinių globėjų, įtėvių paiešką; konsultuoti asmenis, pageidaujančius globoti (rūpintis), įvaikinti ar tapti budinčiais globotojais, asmenis, siekiančius steigti šeimynas; organizuoti GIMK mokymus asmenims, ketinantiems globoti ar įvaikinti“, – sako Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie SADM direktorius Alvydas Masiulis.

Šeimos kortelės partnerių sąrašą papildė ir Valdovų rūmai

2020 m. kovo 2 d.

Su Šeimos kortele gausios ir negalią turinčius vaikus auginančios šeimos gali naudotis 172 partnerių nuolaidomis, iš jų 23 įmonės yra nacionalinės. Tai „Rimi“, „Maxima“,  „Lietuvos geležinkeliai“, „Officeday“, „Eurobiuras“, „Pasaulio optika“, „Litexpo“, „Vandens parkas“, „Vilpra“, „Kika“, „Gulbelė“, „Camelia“, Lietuvos jūrų muziejus, „Kraujo laboratorija“, „Fielmann“, „Eurovaistinė“, "Lietuvos radijo ir televizijos centras". Prie pastarųjų nuo prisijungė ir „Valdovų rūmai“.

 

Dalis partnerių nuolaidas siūlo apsiperkant jų internetinėse parduotuvėse, todėl nuolaidomis patogu pasinaudoti bet kurioje šalies vietoje gyvenančioms šeimoms.

 

Atrinktas projekto „Savivaldybių kompetencijų didinimas teikiant paslaugas trečiųjų šalių piliečiams“ partneris

2020 m. vasario 28 d.

Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas) nuo 2020 m. sausio 29 d. iki 2020 m. vasario 12 d. vykdė paraiškų priėmimą iš Nevyriausybinių organizacijų arba tarptautinių organizacijų ar jų padalinių, teisėtai veikiančių Lietuvos Respublikoje, norinčių tapti partneriu projektui „Savivaldybių kompetencijų didinimas teikiant paslaugas trečiųjų šalių piliečiams“ įgyvendinti.

Paraišką pateikė vienas pareiškėjas – VŠĮ Diversity development group.

Vaikų dienos centrams paskirstyta 5,3 mln. Eur: finansavimas skirtas 343 projektams

2020 m. vasario 14 d.

Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie SADM jau pasirašė visas valstybės biudžeto lėšų naudojimo sutartis su vaikų dienos centrais, laimėjusiais projektų atrankos konkursą 2020−2021 metams.

Valstybės biudžeto lėšos vaikų dienos centrams skiriamos siekiant skatinti vaikų dienos centrų veiklą ir plėtrą.

Nevyriausybinių organizacijų arba tarptautinių organizacijų ar jų padalinių, teisėtai veikiančių Lietuvos Respublikoje, atranka projektui „Savivaldybių kompetencijų didinimas teikiant paslaugas trečiųjų šalių piliečiams“ įgyvendinti

2020 m. sausio 29 d.

Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos    (toliau – Departamentas) skelbia Nevyriausybinių organizacijų arba tarptautinių organizacijų ar jų padalinių, teisėtai veikiančių Lietuvos Respublikoje (toliau – organizacija), atranką tapti partneriu projektui „Savivaldybių kompetencijų didinimas teikiant paslaugas trečiųjų šalių piliečiams“ įgyvendinti.

 

Atrankos tikslas – atrinkti vieną organizaciją, kuri teiks kokybiškas paslaugas, siekiant tinkamai įgyvendinti projektą „Savivaldybių kompetencijų didinimas teikiant paslaugas trečiųjų šalių piliečiams“.